SK: Protestuję z północy Finlandii jak mogę

⚡️Protestuję z północy Finlandii jak mogę*, a Ty?⚡️

Może widząc błyskawicę wzdryga Cię. Może czujesz niepokój, że kolejny_a z Twoich znajomych popiera Strajk Kobiet, który według Ciebie jest zły. Może przykro Ci, bo myślisz, że chcę aby aborcja funkcjonowała jak antykoncepcja. Może czujesz irytację, bo wydaje Ci się, że na pewno popieram Marta Lempart, a ona to… Może jest Ci smutno, bo wydaje Ci się, że ta północ to mnie zmieniła – na gorszą. Zlewicowała mnie.

Możesz czuć te różne emocje. Te myśli mogą też do Ciebie przychodzić mimowolnie. To normalne. Ale, co z nimi zrobisz – to Twoja decyzja.

Możesz poddać się tym myślom. Stwierdzić, że tak na pewno jest i kropka. SK jest głupi i zły i tylko takie osoby mogą go popierać. Możesz mnie skreślić. Możesz nas dzielić.

Możesz też wziąć oddech lub wrócić do tego tematu po jakimś czasie. Możesz przypomnieć sobie momenty, w których może wywołałam uśmiech na Twojej twarzy lub komuś pomogłam. Możesz zastanowić się dlaczego wiążę się z czymś, co w Twoim obrazie jest złe. Może to wcale nie jest czarno-biała sytuacja? Może w błyskawicy jest coś dobrego, co zauważyłam ja, a ty nie miałaś_eś okazji poznać? Może na odwrót?
Możesz zweryfikować swoje przypuszczenia, napisać do mnie, zagadać. Możesz też po prostu zaakceptować fakt, że nasze różne ścieżki życiowe i wrażliwości zaprowadziły nas do różnych poglądów i potrzeb i to jest ok. Możesz zaufać mojej mądrości – a ja mogę zaufać Twojej.
Możesz wprowadzać pokój.

Może być zdjęciem przedstawiającym na świeżym powietrzu i drzewo
Light and snow experiments, big thanks to Lena and Husam to helped me in expressing and reliving some of the emotions while doing it.


* ja wiem, mi też ciężko do tego wrócić. Znów o tym pisać. Ale tak sobie radzę – wyrażając swoje emocje i przemyślenia w piśmie i obrazie. Jak umiem, nie najlepiej, ale po mojemu.
❤️⚡️😥